W naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci patrona – św. Jana Chrzciciela. Był to czas szczególnej modlitwy, wdzięczności i umocnienia wiary dla całej wspólnoty.
Uroczystej sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Janusz Sądel – doktor prawa kanonicznego, wikariusz sądowy, sędzia, duszpasterz bankowców oraz kanonik Kapituły Katedralnej. Słowo Boże skierowane do wiernych skłaniało do refleksji nad powołaniem chrześcijańskim i odważnym świadectwem wiary na wzór św. Jana Chrzciciela.
Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła, w której uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie. Szczególnym jej elementem był udział dzieci pierwszokomunijnych, które z radością sypały kwiaty, podkreślając piękno i podniosły charakter wspólnej modlitwy.
Niech orędownictwo św. Jana Chrzciciela umacnia nas w wierze i prowadzi do jeszcze głębszego zjednoczenia z Bogiem.
/Fot. Janusz Kotula/
































































