Uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela

W naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci patrona – św. Jana Chrzciciela. Był to czas szczególnej modlitwy, wdzięczności i umocnienia wiary dla całej wspólnoty.
Uroczystej sumie przewodniczył i homilię wygłosił ks. Janusz Sądel – doktor prawa kanonicznego, wikariusz sądowy, sędzia, duszpasterz bankowców oraz kanonik Kapituły Katedralnej. Słowo Boże skierowane do wiernych skłaniało do refleksji nad powołaniem chrześcijańskim i odważnym świadectwem wiary na wzór św. Jana Chrzciciela.
Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła, w której uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie. Szczególnym jej elementem był udział dzieci pierwszokomunijnych, które z radością sypały kwiaty, podkreślając piękno i podniosły charakter wspólnej modlitwy.
Niech orędownictwo św. Jana Chrzciciela umacnia nas w wierze i prowadzi do jeszcze głębszego zjednoczenia z Bogiem.

/Fot. Janusz Kotula/

Preferencje plików cookies

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Te pliki cookie zapewniają działanie podstawowych funkcji i zabezpieczeń witryny. Anonimowo.

Analityczne

Analityczne pliki cookie są stosowane, by zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki pomagają zbierać informacje o wskaźnikach dot. liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.