1.Dzisiaj, 7 czerwca, przypada XIX Święto Dziękczynienia. Z tej racji przy kościołach w naszej Ojczyźnie przeprowadzana jest zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii: te składane na tacę, składane indywidualnie oraz przelewane na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała. Jeśli z tych pieniędzy coś pozostanie, zostaną one przeznaczone na zakup kwiatów do kościoła. Tym parafianom, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy za ich pracę oraz ofiarę. Troskę o czystość naszej świątyni w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom kolejnych 10 numerów Turzy Środkowej.
3. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy kapłanom i liturgicznej służbie ołtarza, chórowi parafialnemu i Panu Organiście, Policji i Strażakom, wszystkim przygotowującym ołtarze, tym, którzy nieśli feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami oraz siostrom zakonnym i paniom, które sprawowały nad nimi opiekę: pani Agnieszce i pani Beacie. Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
4. W środę po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętnych serdecznie zapraszamy.
5. W czwartek zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić kwiaty i zioła, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci.
6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
7. W sobotę, 13 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
8. 2 lipca odbędzie się coroczna Pielgrzymka Nauczycieli i Pracowników Oświaty na Jasną Górę. Nauczyciele i pracownicy szkoły, także emerytowani, którzy chcieliby się udać na tę pielgrzymkę, proszone są o kontakt z ks. Mateuszem, który tę pielgrzymkę organizuje. Istnieje możliwość zapisów w zakrystii.