1. Dzisiaj (31 maja) przy naszych kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek przeznaczona na zakup kwiatów do przygotowywanych ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii: te składane na tacę, składane indywidualnie oraz przelewane na konto parafialne. Tym parafianom, którzy w minionym tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy za ich pracę oraz ofiarę. Troskę o czystość naszej świątyni w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom kolejnych 10 numerów Turzy Środkowej.
3. Od poniedziałku (1 czerwca) modlitwa różańcowa w naszym kościele rozpoczynać się będzie o godz. 17.30. W miesiącu czerwcu po Mszy Świętej odmawiać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa wypraszając łaskę pokoju dla świata.
4. W czwartek (4 czerwca) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w kościele parafialnym odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. W Wólce Sokołowskiej o godz. 14.00. W kościele pw. Świętego Ducha o godz. 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.
5. W okresie oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej popołudniowej odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00. W Wólce Sokołowskiej, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i spowiedź. O godz. 16.00 Msza Święta.
7. W tym miesiącu wizyta kapłanów u chorych z posługą sakramentalną odbędzie się w piątek (5 czerwca) od godz. 8.00.
8. I sobota miesiąca (6 czerwca). O godz. 17.00 Różaniec następnie Msza Święta o godz. 18.00. Na zakończenie odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej spotkanie członków Akcji Katolickiej. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
9. 6 czerwca o godz. 5.00 wyruszy spod naszego kościoła pielgrzymka dekanalna na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Osoby, które chciałby się udać na tę pielgrzymkę proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
10. 2 lipca odbędzie się coroczna Pielgrzymka Nauczycieli i Pracowników Oświaty na Jasną Górę. Nauczyciele i pracownicy szkoły, także emerytowani, którzy chcieliby się udać na tę pielgrzymkę, proszone są o kontakt z ks. Mateuszem, który tę pielgrzymkę organizuje. Istnieje możliwość zapisów w zakrystii.
11. Planowana na wrzesień pielgrzymka do Turcji nie odbędzie się. Zostaje ona przeniesiona na przyszły rok, na pierwszy tydzień wakacji.