NIEDZIELA VI WIELKANOCNA - 21 maja 2017 r.

Informacje duszpasterskie

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11:00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy serdeczną modlitwą dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.
    O godz. 16:00 nabożeństwo majowe. Do udziału w nim zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych.

2. W tym tygodniu w liturgii: jutro, we wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. W te dni po nabożeństwie majowym procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i modlitwą przy krzyżu misyjnym. We wtorek zwyczajem minionych lat o godz. 18:00 Msza św. przy kapliczce w Turzy Starej.

3. Dzieci pierwszokomunijne w białym tygodniu zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18:00.
    Ponadto w tym tygodniu: w środę wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w piątek wsp. św. Filipa Nereusza.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11:00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV. W sobotę w godz. 11:00 - 12:30 spowiedź św. dla tych dzieci.

5. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła i otoczenia naszej świątyni do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

7. Parafianom i gościom życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.