Róże różańcowe

rozaniec Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda róża posiada 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek Różańca, czyli jedną tajemnicę połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

Choć każdy z członków "Żywego Różańca" modli się tajemnicą, która jemu przypadła w miejscu i czasie przez siebie wybranym, to jednak istotną dla "Żywego Różańca" jest więź modlitewna. W łączności z całym Kościołem "Żywy Różaniec" podejmuje jako główną intencję swoich modlitw intencje polecane przez papieża dla Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieską Intencję Ogólną i Papieską Intencję Misyjną oraz intencje własne. 

Do wspólnoty może należeć każdy ochrzczony. 

Zachęcamy parafian do włączenia się do wspólnoty. Można się zapisywać w zakrystii.

Strona internetowa Żywego Różańca

 

Msze Święte w 2017r. za Członków Żywego Różańca i od Członków Żywego Różańca

1. 13.05.2017r. godz. 18:00 - O wzrost duchowy i głęboką miłość do Jezusa i Maryi oraz mocną wiarę dla wszystkich członków Żywego Różańca w naszej wspólnocie parafialnej.

2. 31.05.2017r. godz. 18:00 - O obfitość łask Bożych za wstawiennictwem Matki Bożej Sokołowskiej dla Sióstr Służebniczek w naszej parafii.

3. 29.06.2017r. godz. 18:00 - O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Sokołowskiej dla księdza proboszcza Jana i kapłanów obecnie posługujących w naszej parafii.

4. 7.10.2017r. godz. 18:00 - O odkrywanie głębi wiary ukrytej w tajemnicach różańca świętego i jej umocnienie dla wszystkich członków róż różańcowych w naszej parafii.

5. 4.11.2017r. godz. 18:00 - Za zmarłych członków róż różańcowych w naszej parafii.

13 maja 2013r.

Dzień 13 maj 2013r. w naszej parafii był dniem szczególnym. W tym dniu podczas koncelebrowanej Mszy Świętej o godz. 18-tej odbyło się uroczyste przyjęcie nowych osób na członków do Żywego Różańca oraz odnowienie aktu ofiarowania siebie Matce Bożej przez dotychczasowych członków Róż Różańcowych. Ceremonię uroczystości poprowadził ksiądz proboszcz i jednocześnie moderator parafialny Róż Różańcowych Jan Prucnal.

Czytaj więcej...

Redisigned by Parafia Sokołów Małopolski