Róże różańcowe

Apel do członków Żywego Różańca w całej Polsce

Ksiądz Jacek Gancarek, krajowy moderator Żywego Różańca zachęca wszystkich członków do podjęcia dodatkowo jednego dziesiątka Różańca w intencji ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego oraz całej Służby Zdrowia. Pamiętajmy również o kapłanach naszej parafii oraz siostrach Służebniczkach.

Przełożona Róż Różańcowych

rozaniecRóże Różańcowe

Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda róża posiada 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek Różańca, czyli jedną tajemnicę połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

Choć każdy z członków "Żywego Różańca" modli się tajemnicą, która jemu przypadła w miejscu i czasie przez siebie wybranym, to jednak istotną dla "Żywego Różańca" jest więź modlitewna. W łączności z całym Kościołem "Żywy Różaniec" podejmuje jako główną intencję swoich modlitw intencje polecane przez papieża dla Apostolstwa Modlitwy, czyli Papieską Intencję Ogólną i Papieską Intencję Misyjną oraz intencje własne.

Do wspólnoty może należeć każdy ochrzczony.

Zachęcamy parafian do włączenia się do wspólnoty. Można się zapisywać w zakrystii.

Strona internetowa Żywego Różańca

Msze Święte w 2021r. za Członków Żywego Różańca i od Członków Żywego Różańca

1. 21.06.2021r. godz. 18:00 - O opiekę i Błogosławieństwo Boże dla księży posługujących w naszej parafii

2. 21.07.2021r. godz. 18:00 - O obfitość łask Bożych za wstawiennictwem Matki Bożej Sokołowskiej dla Sióstr Służebniczek w naszej parafii.

3. 3.10.2021r. godz. 11:00 - O wzrost duchowy i głęboką miłość do Jezusa i Maryi oraz mocną wiarę dla wszystkich członków Żywego Różańca w naszej wspólnocie parafialnej.

4. 7.11.2021r. godz. 11:00 Za zmarłych członków róż różańcowych w naszej parafii.

5. 27.12.2021r. godz. 18:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Sokołowskiej dla księdza proboszcza Jana.

6. 1.01.2022r. godz. 9:00 Za zmarłego księdza Mieczysława Wajdę.